Najlepsza darmowa biblioteka online

Reklama produktów leczniczych. Komentarz do art. 52–64 ustawy – Prawo farmaceutyczne

FORMAT: PDF EPUB MOBI
DATA WYDANIA: 2020-07-23
ROZMIAR NA PLIK: 8,46
ISBN: 9788382236743
JĘZYK: Polskie
AUTOR: Katarzyna Łoś
CENA: GRATIS

Miłego czytania Reklama produktów leczniczych. Komentarz do art. 52–64 ustawy – Prawo farmaceutyczne Katarzyna Łoś epub książki za darmo

Opis:

Publikacja prezentuje zasady reklamy produktów leczniczych zebrane w rozdziale 4 ustawy z 6.09.2001 r. – Prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2020 r. poz. 944 ze zm.). W komentarzu szczegółowo, ale zarazem bardzo praktycznie, omówiono przepisy art. 52–64 ustawy, opierając się na doświadczeniu autorów i orzecznictwie sądów oraz uwzględniając aktualną wykładnię stosowaną przez organ nadzoru nad wytwarzaniem produktów leczniczych i obrotem nimi, czyli przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego.W opracowaniu można znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:w jakim przypadku można przyjąć, że reklama leku wprowadza w błąd; jak ściśle należy interpretować pojęcie zgodności reklamy z Charakterystyką Produktu Leczniczego; kiedy przekaz dotyczący leku nie będzie w ogóle uznany za reklamę; czy i w jakim zakresie można sponsorować konferencje, zjazdy i kongresy naukowe kierowane do osób upoważnionych do wystawiania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi.Wyjaśnienie tych zagadnień ma fundamentalne znaczenie dla osób zaangażowanych w tworzenie materiałów reklamowych dla szeroko rozumianej branży farmaceutycznej lub ich akceptację przed emisją czy dystrybucją. W książce zaprezentowano przegląd wielu kluczowych decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, zarówno tych stwierdzających naruszenie prawa, jak i tych umarzających postępowanie.Adresaci:Publikacja jest przeznaczona dla adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w doradztwie z zakresu prawa farmaceutycznego. Będzie przydatna także dla pracowników działów sprzedaży, marketingu i PR firm farmaceutycznych oraz pracowników agencji reklamowych i domów mediowych.

...a produktów leczniczych, wydawanych na podstawie recepty, adresowana do profesjonalistów z dziedziny ochrony zdrowia stanowi wkład do ogó-łu informacji dla tych osób dostępnych ... Książki z zakresu prawa farmaceutycznego: książki, ebooki ... ... . Ten rodzaj P rawo reklamy produktów leczniczych jest uregu-lowane przede wszystkim w ustawie z 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne [1] oraz w ... Prawo farmaceutyczne,prawo farm.,Rozdział 4. Reklama produktów leczniczych,Ustawa z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne,Dz.U.2020.0.944 t.j. Reklama produktów leczniczych. Komentarz do art. 52-64 ustawy Prawo farmaceutyczne - opis książki: